SCREEN 80 V - 9KW nominalnej mocy grzewczej, z turbiną

SCREEN 80 V - 9KW nominalnej mocy grzewczej,  z turbiną Powiększ do pełnego rozmiaru

Producent\: Edilkamin

Kompaktowy i łatwy do zabudowy kominek Edilkamin SCREEN 80 V - 9KW nominalnej mocy grzewczej, z turbiną i pilotem. Otwierany na bok. Front bezramkowy.

Więcej szczegółów

edil-631410

12 171,00 zł brutto

» Dodaj do mojej listy

30 podobnych produktów w tej samej kategorii:

Poprzednie
Następne

SCREEN 80 V - wersja z wentylatorem
Kominki Edilkamin

DANE TECHNICZNE:
Rozmiar frontu: 90cm x 62 cm
Nominalna wydajność cieplna  78%
Znamionowa moc cieplna 9KW
Wylot spalin Ø 20 cm (końcówka żeńska)
Waga 188 kg 
Materiał: stal wysokogatunkowa, palenisko wyłożone płytami ceramicznymi Ecokeram
W standardzie także podstawa montażowa (jak na zdjęciu) oraz możliwość hermetycznego podłączenia powietrza z zewnątrz - co jest bardzo istotne gdy chcemy wykorzystać w domu rekuperator.
Widoczna na zdjęciu "skrzynka pod paleniskiem" to wentylator wymuszający obieg powietrza - występuje on tylko w wersji SCREEN 80 V, która posiada wentylator wymuszający obieg goracego powietrza. Ta karta dotyczy wersji "V" z wentylatorem wymuszającym obieg ciepłego powietrza. 

Spalanie
W kominkach SCREEN zastosowano system SPC® (system kompletnego spalania), który polega na zasilaniu paleniska powietrzem w przedniej części płaszczyzny ogniowej (powietrze pierwotne) i na dodatkowym podawaniu powietrza, aby proces spalania był kompletny. W ten sposób znacznie zmniejsza się emisję zanieczyszczeń i zwiększa sprawność. Poza nadmuchem od czoła powietrze wprowadzane jest również przez kanalik wywiercony na tylnej płycie paleniska (powietrze do dopalania) i nad szybą (powietrze wtórne do czyszczenia szyby):
- powietrze pierwotne: wchodzi u podstawy paleniska. Powietrze pierwotne bierze udział głównie w procesie spalania.
- powietrze do dopalania: jest wprowadzane do strumienia uchodzących spalin poprzez kanał w tylnej części kominka, tuż pod delfektorem (rys.4). Powietrze wchodzi w kanał przez dolną część paleniska, ogrzewa się dzięki jego silnemu promieniowaniu cieplnemu i wychodzi przez otwory o różnej średnicy tak aby można było ilościowo sterować dopływem powietrza do poszczególnych części komory spalania. Powietrze to, zderzając się ze strumieniem spalin, wywołuje wtórny proces spalania w którym spalany jest tlenek węgla: co nazywamy dopalaniem.

Dźwignia do regulacji
POZYCJA MAKSYMALNA
- powietrze wtórne i do czyszczenia szyby: prowadzi do tworzenia kurtyny powietrznej uniemożliwiającej cząstkom dymu osiadać na szybie oraz wspomaga proces spalania przez dodatkowe zmniejszenie ilości tlenku węgla.
- Regulacja powietrza pierwotnego: Powietrze do spalania jest doprowadzane przez złączkę nr 11 z rys.2. Następnie w komorze nr 10 z rys.2 wchodzi przez zawór V (rys.6) który działa na wejściu X (rys.6). W wejściu X, które prowadzi do komory spalania; zawór (V) reguluje się automatycznie odpowiednio do temperatury paleniska (zawór termostatyczny): jeśli w palenisku jest niska temperatura, zawór jest otwarty, jeśli wysoka - zawór zamyka się. W ten sposób zużywa się tylko taką ilość drewna, jaka potrzebna jest do uzyskania żądanego komfortu termicznego w pomieszczeniu. Na drugim wejściu do komory spalania, oznaczonym Y (rys.6) działa zasuwa S (rys.6), która jest regulowana za pomocą dźwigni Z (rys.5-6-7-8). Zasuwa ta działa również na wejście X. W ten sposób we wkładzie SCREEN mamy możliwość regulacji powietrza do spalania w sposób AUTOMATYCZNY lub RĘCZNY, dzięki położeniu w pozycji MINIMALNEJ.

Wejście powietrza spalania
POZYCJA AUTOMATYCZNA
Wejście powietrza spalania
POZYCJA MINIMALNA
Trzy położenia (MAKSIMUM na rys. 6 – AUTOMATYCZNE z rys. 7 – MINIMALNE z rys. 8) to nie jedyne możliwości, ponieważ istnieje możliwość ustawienia zasuwy na jakąkolwiek pozycję pośrednią.
W pozycji automatycznej (rys.7) tylko zawór termostatyczny steruje ilością powietrza do spalania.
Kiedy zawór ten całkowicie zamyka otwór wejściowy X, zawsze pozostaje otwarte niewielkie doprowadzenie powietrza kierowane tylko na szybę, aby utrzymywać ją w czystości. Po ustawieniu przepustnicy w pozycję „m” (minimalnej), uzyskuje się zamknięcie również tego dopływu powietrza co pozwala użytkownikowi szybko przerwać proces spalania, w tej pozycji szyba będzie się brudzić z uwagi na brak ochronnej kurtyny. Zaleca się więc nie ustawianie przepustnicy w tej pozycji, o ile nie jest to niezbędne.

Poniżej zanjduje się schemat i zdjęcie z opisem elementów konstrukcji. Przykładowym wkładem na zdjęciu jest wersja SCREEN 100V(ciut większej niż 80-tka i "V" - czyli z wentylatorem), na którego przykładzie omówione są funkcjonalności kominka.

Przekrój kominka Edilkamin Screen

TECHNOLOGIA
Rozprowadzenie gorącego powietrza
- konwekcja naturalna (N) 
Powietrze z pomieszczenia wchodzi poprzez otwory poboru powietrza do komory dystrybutora, gdzie podnosi się w wyniku ogrzania przez kontakt z wewnętrzną częścią korpusu; w celu zwiększenia wydajności wymiany cieplnej we wkładzie występuje system żeberek który pełni również rolę przenośnika Następnie ogrzane powietrze wychodzi przez kratkę z przodu kominka i przez 2 otwory na górnej płycie dystrybutora. W wersji z konwekcją naturalną konieczne jest usunięcie metalowych pokryw z obu króćców (*Rys.9), aby zwiększyć wykorzystanie ciepła i uniknąć nadmiernego przegrzania urządzenia.
Również z tego powodu, kiedy kominek jest obudowany konieczne jest zamontowanie kratek w górnej i dolnej części obudowy, aby umożliwić odpowiednią cyrkulację, która pozwoli uniknąć przegrzania układu.
- z wentylacją wymuszoną (V) <-DOTYCZY WŁAŚNIE TEJ WERSJI
W odróżnieniu od wersji z konwekcją naturalną wersja z wentylacją wyposażona jest w wentylator o wydajności 800m3/h (rys.10) z wolnym otworem i w regulator elektroniczny do sterowania mocą nawiewu. W trybie automatycznym, odpowiednio do temperatury odczytywanej przez sondę umieszczoną w komorze przepływu powietrza, regulator zwiększa lub zmniejsza moc wentylatora aby wychodzące powietrze nie było zbyt zimne. W trybie ręcznym poziom mocy wentylatora jest ustawiany przez użytkownika, przy czym regulator nie będzie odprowadzał powietrza o zbyt niskiej temperaturze. Z tego powodu w momencie rozpalania kominka wentylator będzie zawsze wyłączony; aktywuje się kiedy temperatura powietrza do rozprowadzania będzie właściwa (ok. 50°C). Po zakończeniu użytkowania wentylator aby optymalnie wykorzystać ciepło zmagazynowane przez materiał ceramiczny paleniska (przy temperaturze poniżej 50°C wentylator zatrzyma się).
Zasada działania
SCREEN V jest wyposażony w pilota do ustawiania trybu automatycznego lub ręcznego nadmuchu: w przypadku pracy w trybie ręcznym służy również do ustawiania mocy wentylacji. Obieg gorącego powietrza w otoczeniu jest wymuszany przez wentylator, który pobiera je z dołu, gdzie jest chłodniejsze i wysyła do góry. Dłuższa recyrkulacja tego samego powietrza powoduje jego nadmierne wysuszenie, które jest natychmiast odbierane przez nasz organizm jako nieprzyjemne odczucie. Przy kominkach starszej generacji konieczne było „wymienianie” powietrza na przykład przez otwarcie okna od czasu do czasu co powodowało wychłodzenie pomieszczenia. SCREEN jest wyposażony w innowacyjną technologię, która umożliwia stały pobór niewielkiej ilości świeżego powietrza z zewnątrz; zamiast przesyłać je zimne bezpośrednio do pomieszczenia , ogrzewa je i dopiero później rozprowadza. W komorze wentylatora (14 rys.2) znajduje się pobór powietrza z automatycznym zaworem, jaki pokazano na rys. 11; po podłączeniu go za pomocą rury aluminiowej wychodzącej na zewnątrz budynku system pobiera odpowiednią ilość powietrza uzupełniającego. Siła samego wentylatora umożliwia otwarcie zaworu który jest ustawiony fabrycznie. Kiedy wentylator pracuje z maksymalną mocą, jest pobierane więcej powietrza z zewnątrz, która jest potrzebna z uwagi na konieczność „odświeżenia” większej ilości powietrza i na odwrót.

  • Moc grzewcza KW 9
  • Średnica wylotu spalin 200mm
  • Typ urządzenia wkład kominkowy
  • Seria Screen
  • Front płaski
  • Otwieranie drzwiczek na bok

SCREEN 80 V - 9KW nominalnej mocy grzewczej, z turbiną

Edilkamin

edil-631410

Kompaktowy i łatwy do zabudowy kominek Edilkamin SCREEN 80 V - 9KW nominalnej mocy grzewczej, z turbiną i pilotem. Otwierany na bok. Front bezramkowy.

SCREEN 80 V - wersja z wentylatorem \r\n DANE TECHNICZNE: Rozmiar frontu: 90cm x 62 cm Nominalna wydajność cieplna  78% Znamionowa moc cieplna 9KW Wylot spalin Ø 20 cm (końcówka żeńska) Waga 188 kg  Materiał: stal wysokogatunkowa, palenisko wyłożone płytami ceramicznymi Ecokeram W standardzie także podstawa montażowa (jak na zdjęciu) oraz możliwość hermetycznego podłączenia powietrza z zewnątrz - co jest bardzo istotne gdy chcemy wykorzystać w domu rekuperator. Widoczna na zdjęciu \"skrzynka pod paleniskiem\" to wentylator wymuszający obieg powietrza - występuje on tylko w wersji SCREEN 80 V, która posiada wentylator wymuszający obieg goracego powietrza.  Ta karta dotyczy wersji \"V\" z wentylatorem wymuszającym obieg ciepłego powietrza.  Spalanie W kominkach SCREEN zastosowano system SPC® (system kompletnego spalania), który polega na zasilaniu paleniska powietrzem w przedniej części płaszczyzny ogniowej (powietrze pierwotne) i na dodatkowym podawaniu powietrza, aby proces spalania był kompletny. W ten sposób znacznie zmniejsza się emisję zanieczyszczeń i zwiększa sprawność. Poza nadmuchem od czoła powietrze wprowadzane jest również przez kanalik wywiercony na tylnej płycie paleniska (powietrze do dopalania) i nad szybą (powietrze wtórne do czyszczenia szyby): - powietrze pierwotne: wchodzi u podstawy paleniska. Powietrze pierwotne bierze udział głównie w procesie spalania. - powietrze do dopalania: jest wprowadzane do strumienia uchodzących spalin poprzez kanał w tylnej części kominka, tuż pod delfektorem (rys.4). Powietrze wchodzi w kanał przez dolną część paleniska, ogrzewa się dzięki jego silnemu promieniowaniu cieplnemu i wychodzi przez otwory o różnej średnicy tak aby można było ilościowo sterować dopływem powietrza do poszczególnych części komory spalania. Powietrze to, zderzając się ze strumieniem spalin, wywołuje wtórny proces spalania w którym spalany jest tlenek węgla: co nazywamy dopalaniem. \r\n Dźwignia do regulacji POZYCJA MAKSYMALNA - powietrze wtórne i do czyszczenia szyby: prowadzi do tworzenia kurtyny powietrznej uniemożliwiającej cząstkom dymu osiadać na szybie oraz wspomaga proces spalania przez dodatkowe zmniejszenie ilości tlenku węgla. - Regulacja powietrza pierwotnego: Powietrze do spalania jest doprowadzane przez złączkę nr 11 z rys.2. Następnie w komorze nr 10 z rys.2 wchodzi przez zawór V (rys.6) który działa na wejściu X (rys.6). W wejściu X, które prowadzi do komory spalania; zawór (V) reguluje się automatycznie odpowiednio do temperatury paleniska (zawór termostatyczny): jeśli w palenisku jest niska temperatura, zawór jest otwarty, jeśli wysoka - zawór zamyka się. W ten sposób zużywa się tylko taką ilość drewna, jaka potrzebna jest do uzyskania żądanego komfortu termicznego w pomieszczeniu. Na drugim wejściu do komory spalania, oznaczonym Y (rys.6) działa zasuwa S (rys.6), która jest regulowana za pomocą dźwigni Z (rys.5-6-7-8). Zasuwa ta działa również na wejście X. W ten sposób we wkładzie SCREEN mamy możliwość regulacji powietrza do spalania w sposób AUTOMATYCZNY lub RĘCZNY, dzięki położeniu w pozycji MINIMALNEJ. \r\n Wejście powietrza spalania POZYCJA AUTOMATYCZNA Wejście powietrza spalania POZYCJA MINIMALNA Trzy położenia (MAKSIMUM na rys. 6 – AUTOMATYCZNE z rys. 7 – MINIMALNE z rys. 8) to nie jedyne możliwości, ponieważ istnieje możliwość ustawienia zasuwy na jakąkolwiek pozycję pośrednią. W pozycji automatycznej (rys.7) tylko zawór termostatyczny steruje ilością powietrza do spalania. Kiedy zawór ten całkowicie zamyka otwór wejściowy X, zawsze pozostaje otwarte niewielkie doprowadzenie powietrza kierowane tylko na szybę, aby utrzymywać ją w czystości. Po ustawieniu przepustnicy w pozycję „m” (minimalnej), uzyskuje się zamknięcie również tego dopływu powietrza co pozwala użytkownikowi szybko przerwać proces spalania, w tej pozycji szyba będzie się brudzić z uwagi na brak ochronnej kurtyny. Zaleca się więc nie ustawianie przepustnicy w tej pozycji, o ile nie jest to niezbędne. \r\n Poniżej zanjduje się schemat i zdjęcie z opisem elementów konstrukcji. Przykładowym wkładem na zdjęciu jest wersja SCREEN 100V(ciut większej niż 80-tka i \"V\" - czyli z wentylatorem), na którego przykładzie omówione są funkcjonalności kominka. \r\n TECHNOLOGIA Rozprowadzenie gorącego powietrza - konwekcja naturalna (N)  Powietrze z pomieszczenia wchodzi poprzez otwory poboru powietrza do komory dystrybutora, gdzie podnosi się w wyniku ogrzania przez kontakt z wewnętrzną częścią korpusu; w celu zwiększenia wydajności wymiany cieplnej we wkładzie występuje system żeberek który pełni również rolę przenośnika Następnie ogrzane powietrze wychodzi przez kratkę z przodu kominka i przez 2 otwory na górnej płycie dystrybutora. W wersji z konwekcją naturalną konieczne jest usunięcie metalowych pokryw z obu króćców (*Rys.9), aby zwiększyć wykorzystanie ciepła i uniknąć nadmiernego przegrzania urządzenia. Również z tego powodu, kiedy kominek jest obudowany konieczne jest zamontowanie kratek w górnej i dolnej części obudowy, aby umożliwić odpowiednią cyrkulację, która pozwoli uniknąć przegrzania układu. - z wentylacją wymuszoną (V)   &lt;-DOTYCZY WŁAŚNIE TEJ WERSJI W odróżnieniu od wersji z konwekcją naturalną wersja z wentylacją wyposażona jest w wentylator o wydajności 800m3/h (rys.10) z wolnym otworem i w regulator elektroniczny do sterowania mocą nawiewu. W trybie automatycznym, odpowiednio do temperatury odczytywanej przez sondę umieszczoną w komorze przepływu powietrza, regulator zwiększa lub zmniejsza moc wentylatora aby wychodzące powietrze nie było zbyt zimne. W trybie ręcznym poziom mocy wentylatora jest ustawiany przez użytkownika, przy czym regulator nie będzie odprowadzał powietrza o zbyt niskiej temperaturze. Z tego powodu w momencie rozpalania kominka wentylator będzie zawsze wyłączony; aktywuje się kiedy temperatura powietrza do rozprowadzania będzie właściwa (ok. 50°C). Po zakończeniu użytkowania wentylator aby optymalnie wykorzystać ciepło zmagazynowane przez materiał ceramiczny paleniska (przy temperaturze poniżej 50°C wentylator zatrzyma się). Zasada działania SCREEN V jest wyposażony w pilota do ustawiania trybu automatycznego lub ręcznego nadmuchu: w przypadku pracy w trybie ręcznym służy również do ustawiania mocy wentylacji. Obieg gorącego powietrza w otoczeniu jest wymuszany przez wentylator, który pobiera je z dołu, gdzie jest chłodniejsze i wysyła do góry. Dłuższa recyrkulacja tego samego powietrza powoduje jego nadmierne wysuszenie, które jest natychmiast odbierane przez nasz organizm jako nieprzyjemne odczucie. Przy kominkach starszej generacji konieczne było „wymienianie” powietrza na przykład przez otwarcie okna od czasu do czasu co powodowało wychłodzenie pomieszczenia. SCREEN jest wyposażony w innowacyjną technologię, która umożliwia stały pobór niewielkiej ilości świeżego powietrza z zewnątrz; zamiast przesyłać je zimne bezpośrednio do pomieszczenia , ogrzewa je i dopiero później rozprowadza. W komorze wentylatora (14 rys.2) znajduje się pobór powietrza z automatycznym zaworem, jaki pokazano na rys. 11; po podłączeniu go za pomocą rury aluminiowej wychodzącej na zewnątrz budynku system pobiera odpowiednią ilość powietrza uzupełniającego. Siła samego wentylatora umożliwia otwarcie zaworu który jest ustawiony fabrycznie. Kiedy wentylator pracuje z maksymalną mocą, jest pobierane więcej powietrza z zewnątrz, która jest potrzebna z uwagi na konieczność „odświeżenia” większej ilości powietrza i na odwrót.

Kominki

9895.12 PLN 2022-01-01 edil-631410 Kompaktowy i łatwy do zabudowy kominek Edilkamin SCREEN 80 V - 9KW nominalnej mocy grzewczej, z turbiną i pilotem. Otwierany na bok. Front bezramkowy. New OnlineOnly

Kontakt z nami

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:30 do 18:00, w sobotę od 11:00 do 14:00 .

Telefon:+48 696727001

Napisz do nas e-mail

Producenci