Wysyłka zamówionych w naszym sklepie towarów

Czas realizacji:

W trosce o zadowolenie naszych klientów, zamówiny towar wysyłany jest zawsze bezzwłocznie po zaksięgowaniu wpłaty na koncie. Ponieważ w wielu wypadkach realizacja zamówienia wymaga kompletacji towarów o specyficznych cechach pożądanych przez klienta jest możliwe, że po uzgodnieniu z klientem towar wysyłamy do niego w ciągu uzgodnionego terminu. Wiele ze specyficznych urządzeń jest specjalnie sprowadzanych dla klientów naszego sklepu z zagranicy, lub zlecanych specjalnie dla nich do produkcji. W takim wypadku każdorazowo informujemy nabywcę i szczegółowo uzgadniamy możliwe do realizacji terminy i sposoby dostaw.

Koszty wysyłki:

Koszty dostawy obejmują obsługę i pakowanie jak również koszty wysyłki. Opłaty w dużym stopniu zależą od gabarytów i wagi przesyłanego zamówienia. W wiekszości sytuacji koszty dostawy są jasno określone w formularzu zamówienia, który klient wypełnia na etapie składania zamówienia. W sytuacjach nietypowych (nietypowe rozmiary, delikatne produkty) może zaistnieć sytuacja że zgłoszamy nabywcy propozycję sposobu i(lub) kosztów dostawy. Każdorazowo jednak staramy się aby koszty transportu były zoptymalizowane i aby nie stanowiły dodatkowego obciążenia ponad uzasadnione wydatki z naszej strony. Radzimy grupowania elementów w jednym zamówieniu. Nie możemy grupować dwóch odrębnych zamówień złożonych oddzielnie i wysyłki będą miały zastosowanie do każdego z nich. Przesyłki zawsze są starannie opakowane i zabezpieczone. Szczególnie delikatne towary (np szkło kominkowe) zostają wysyłane jako przesyłka ubezpieczona i klient nie musi się martwić o ta czy towar przyjdzie zniszczony. Ważne jest jednak aby przy odbiorze, najlepiej w obecności kuriera sprawdzić zawartość pod kontem ewentualnych uszkodzeń. 

Metody dostaw:

W celu zapewnienia sprawnej obsługi stosujemy pare metod dostaw kupowanych u nas towarów. Każdy towar posiada jednak swoją specyfikę - dla tego np.wkład kominkowy zawsze wyślemy za pośrednictwem firmy kurierskiej bo jest duży i ciężki. Natomiast drobniejsze elementy akcesoryjne i materiały wysyłamy również w paczkach za pośrednictwem poczty. Paczki pocztowe wysyłane sa zawsze jako priorytetowe i są z zasady dostarczane w ciągu 24 godzin od wysyłki. Przesyłki paletowe z kominkami, piecykami i cięższymi akcesoriami są dostarczane na terenie Polski w ciągu do 48 od wysłania - choć firmy kurierskie wywiązują się często ze swojego zadania już w 24h.
Przesyłki paletowe, którymi transportowane są wkłady kominkowe czy piecyki, są realizowane przez firmy kurierskie w systemie "burta-burta" - czyli załądunek odbywa się u nadawcy a dostawa pod adresem odbiorcy z zastrzeżeniem że dostawa nie obejmuje np. wniesienia kominka do domu adresata. W przypadku kiedy dostarczane są cięższe towary takie jak kominki, dostawy obsługują samochody kurierskie z tzw. windą co umożliwia łatwy wyładunek palety z towarem na podwórko u klienta. Zwykle też żaden kurier nie czyni problemu jeśli zostanie poproszony o przewiezienie wózkiem paletowym palety np. do garażu.

      W chwili obecnej, w zależności od specyfiki towaru korzystamy z usług firm: DHL, UPS, Poczta-Polska, Suus Logistic i Raben.

Dostawy zagraniczne:

Po uzgodnieniu z klientem jest możliwośc zorganizowania przez nas wysyłki za granicę Polski. Robiliśmy to juz wielokrotnie wysyłając kominki m.inn. do Litwy, Łotwy, Czech, Słowacji, Niemiec, Francji, Italii czy Grecji. W razie zainteresowania przesyłką prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail.


Kontakt z nami

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:30 do 18:00, w sobotę od 11:00 do 14:00 .

Telefon:+48 696727001

Napisz do nas e-mail

Producenci